Jdi na obsah Jdi na menu
 

Podání protestu na neregulérnost Brandýské soutěže

31. 8. 2012

Naše družstvo během soutěže v Brandýse nad Orlicí zpozorovalo technické problémy časomíry a jelikož jsme byli přesvědčeni, že tato záležitost může ovlinit neregulérnost celé soutěže, podali jsme při závěrečném nástupu oficiální protest(opakovaný, protože když jsme podávali protest proti regulérnosti soutěže už během problémů časomírou, ukázalo se že byl neplatný, neboť ho nepodepsal vedoucí družstva, ale pouze řadový člen..) Podrobnější vysvětlení  důvodu podání protestu:

U prvního pokusu závodu, kterým byl pokus mužů z Lanšperka byla nesprávně nastavena časomíra místo dvou na čtyři terče. Z tohoto důvodu na venkovním panelu běžela časomíra i po sestříknutí obou terčů a následně ji obsluha časomíry zastavila ručně. Tzn. čas na panelu venku, který viděli všichni závodníci nekorespondoval s časem dosaženým, jaký uvedla obsluha časomíry. Na základě toho podal protest Letohrad-Orlice. Při jeho projednávání byly zjištěny výše uvedené skutečnosti, avšak časomíra již byla vynulována a čas pouze zapsán do výsledkové listiny, takže nebyla na místě možná kontrola. Hlavní rozhodčí ověřoval tedy čas ručním měřením stopkami na základě videa. Dle našeho názoru není nikdo schopen na základě videa a stopek změřit čas natolik přesně, aby mohl s určitostí říci, že čas zapsaný časoměřičem je zcela v pořádku. Navíc jsme dalším zkoumáním zjistili, že u brandýské časomíry dochází k prodlevě cca 0,7 s, což metodu ručního měření i jakéhokoliv dalšího, bez znalosti přesné odchylky vylučuje zcela. Při pokusech několika dalších družstev, až do výměny pistole, docházelo k dalším problémům časomíry. Ta se zřejmě vinou vadné startovaní pistole spouštěla spouštěla někdy dříve než se ozval výstřel, někdy později, někdy nesepla vůbec … Družstva několikrát vybíhala na dráhu a byla opět vracena na startovní čáru. Myslíme si, že problémy byly natolik zásadní, že ovlivnily regulérnost soutěže a podmínky jednotlivých startovních družstev nebyly díky tomu shodné, což ovlivnilo výsledky soutěže. Navíc nelze s určitostí říct, že časy naměřené v tu dobu soutěžním družstvům, korespondovaly s jejich dosaženými výkony.

Na podaný protest jsme ovšem neobdrželi oficiální vyjádření hlavního rozhodčího a tudíž jsme se odvolali na radu VCÚ ve snaze rozseknout tuto nejistotu do následujících závodů v Lanškrouně.

Rada VCÚ se proto po necelém týdnu opět sešla v Brandýse aby prověřila regulérnost soutěže. Po prověření časomíry a zodpovězení otázek pořadateli rada svým hlasováním rozhodla o zamítnutí protestu(po nerozhodném hlasování bylo rozhodnuto předsedou rady). To znamená, že dosažené výsledky budou započítány do celkového hodnocení VCÚ.

Oficiální vyjádření rady VCÚ k našemu protestu naleznete zde: http://vcu.cekuj.net/wp-content/uploads/2012/08/Rozhodnutí+Družstvo+Horní+Třešňovec+A+muži.pdf

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář